תשמעו, אנחנו מודים מראש: זו לא כתבת תחקיר מקיף או משהו כזה.
לא הלכנו וסקרנו ובדקנו את כל מה שיש לשוק הלימודים להציע. מה, לעומת זאת, כן עשינו? כתבה שמבוססת כל כולה על התרשמות אישית מקרוב והמלצות מיד ראשונה של תלמידים ומרצים כאחד. יותר שווה בתכלס, לא?
קיצר, אם אתם מחפשים איפה ללמוד את 'הדבר הגדול הבא' – פרסום בדיגיטל, שיווק, מיתוג, תוכן, סושיאל וכו – עשו טובה, תמשיכו לקרוא.
כי השוק, כידוע, מלא בהצעות לימודים של התחום הזה בדיוק – פרסום, דיגיטל וכל מה שביניהם – אבל שכשיש היצע גדול כל כך, צריך לבחור בעדינות. אז עשינו מעשה, יצאנו לראות מקרוב וחזרנו עם כל הסיבות הטובות (שאנחנו מצאנו) לבחור דווקא בבצפר, ביה"ס של חברות הפרסום והדיגיטל.

1. בית ספר שהוא בית

את האמת יש לומר: כבר כשנכנסנו בשערי הבצפר הרגשנו משהו אחר. קלאסי יותר, פחות טרנדי חולף, לא נעים להשתמש בקלישאה – אבל הרגשנו בית. זה אולי קצת מוזר להגיד "בית" בהקשר של קריירה אבל כשחושבים על זה רגע, זה בדיוק מה שצריך כשמתכננים קריירה לטווח ארוך: להרגיש בטוחים, בידיים מקצועיות וטובות שילוו כל הדרך עד שנהפוך לגוזלים שיודעים לעוף לבד. סורי על קלישאה #2. ועוד משהו, שאולי הולך יחד עם הקודם: יש באוויר אוריינטציה של קריאייטיב, מה שאומר חינוך לראש פתוח. אנחנו לא אומרים שזה יותר טוב עבור כולם, אבל בשבילנו בהחלט כן. יש גם לא מעט מקומות שבדיוק את זה מחפשים: עובדים שיודעים ליצור דברים חדשים.

2. הכל מתחיל באבחון

מסתבר שאחד הדברים המורכבים ביותר בתחום הזה של דיגיטל, שיווק, פרסום ותוכן – הוא לדעת לאבחן באיזה שלב של הדרך אתם נמצאים. האם העובדה שאתם אלופי סושיאל, למשל, נותן לכם יתרון בללמוד את זה? האם אתם בשלים כבר לפתוח עסק לבד או שרצוי שתעברו קודם את שלב היסודות? אז ככה: תהליך הקבלה לבצפר כולל בדיוק את השאלות הנכונות שיידעו לכוון אתכם למקצוע הנכון בתחום הנכון ובשלב הנכון. וזה חשוב. לא להתברבר.

3. כל מקצועות התחום ומעבר

אבל ממש כולם. פירוט? הנה: קופירייטינג ומדיה חבתית, וידאורייטינג, ארט דיירקשן דיגיטלי אסטרטגיה, שיווק ומיתוג, תקשורת יחסי ציבור ודוברות, רדיו – עריכה והגשה, שיווק ופרסום, ניהול פרסום ושיווק דיגיטלי, קידום ממומן PPC Master, קידום עסקים ממומן בסושיאל, ניהול תוכן לעסקים בסושיאל. לא מצאתם מה שרציתם? זה כנראה שייך לתחום אחר לגמרי 🙂

ועוד משהו: זה גם מגוון קורסים – אבל גם מה יש בדיוק בתוך אותו קורס. רוצים להיות טאלנטים? אפשר. רוצים השלמה נקודתית? גם אפשר. רוצים גם וגם? ברור שאפשר.

4. לפני שיוצאים, מתמקצעים על רטוב

אותם מרצים שדיברו איתנו, הסבירו שכאג'נדה, כחלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים מתבצעת בבצפר פרקטיקה. שזה אומר עבודה מול לקוחות אמיתיים, כדי להתנסות על חם. אם הלקוחות יהיו מרוצים מאד יכול להיות שתמשיכו איתם. מעבר לכך, זה אחד השלבים החשובים בדרך לביטחון במקצוע. ביטחון במקצוע הוא אחד השלביםהחשובים בדרך לשחק אותה.

5. איפה הגולש

חשבתם פעם עד כמה קריטי זה לדעת איפה, איך ומתי תפסתם את הגולש? הוא בדסקטופ או בסלולר? באפל או באנדרואיד? כל, אבל כל מה שעושים בדיגיטל היום חייב לקחת את הפרמטרים האלה בחשבון. כדי לקחת אותם בחשבון צריך להכיר את הדרילדאון הזה ממש טוב. וזה רק חלק ממה שעושים בבצפר.

6. האנשים

פגשנו כמה. באמת שמדובר באחלה אנשים. מרצים שבא להם. הם שם כי יש להם ידע שחשוב להם להעביר אותו הלאה, הם גאים לשתף אותו, גאים שמחים לגדל ולגדול. לא תמצאו הבטחות שווא ריקניות כמו "בואו לעשות מלא כסף". אם תלמדו במקום הנכון עם האנשים הנכונים ותפעלו נכון – יש סיכוי לא רע שזה פשוט יקרה.

בהצלחה.

אם את/ה רוצה להתחיל בקריירה בתחום הפרסום והדיגיטל השאיר/י פרטים ונציגנו יחזרו אליך בהקדם:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן